KESKİN ŞANTİYE GİBİ
Haber Tarihi : 18.12.2014 
Okunma Sayısı : 1481 

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım yapılan ve devam eden çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Yıldırım, çalışmaların hızla devam ettiğini, Keskin’in 2014’ten 2019’un daha iyi olacağını söyledi. Çalışmaların hayata geçmesinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay ’ın büyük desteklerini gördüklerinin altını çizen Başkan Yıldırım, Atalay ve bölge milletvekillerine teşekkür etti.

KESKİN İLÇESİNİN CAZİBE MERKEZİ OLACAĞINI SÖYLEYEN BELEDİYE BAŞKANI YILDIRIM;   2014'TEN 2019 DAHA İYİ OLACAK
 
Gece gündüz çalışma 
Kırıkkale’nin en büyük ilçesi olmasına rağmen son yıllarda beklenen atılımı bir türlü sağlayamayan, eski günlerini arayan Keskin ilçesinde yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı Dede Yıldırım’la birlikte yeni bir dönem başladı. İlçede hizmet seferberliği başlatan Belediye Başkanı Yıldırım, ilçenin daha iyi yaşanabilir bir konuma gelmesi için ekibiyle birlikte gece gündüz demeden çalışıyor. Sorun yumağına bahane yerine çözüm üreten Belediye Başkanı Yıldırım, sorunları tek tek çözüme kavuşturuyor. İlçenin özlemini çektiği halkıyla, esnafıyla, personeliyle barışık belediye kavramını kendisine ilke edinen Başkan Yıldırım, projelerini bir bir hayata geçiriyor. 
 
TOKİ 350 yeni konut yapacak 
Belediye Başkanı Dede Yıldırım ile yeni bir hizmet sayfası açan Keskin ilçesi, adeta şantiye halini almış durumda. Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım yaklaşık 9 aylık süre zarfında yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında gazetemize bilgiler verdi. Bir yandan çalışmalarını anlatan Başkan Yıldırım, diğer taraftan ilçe halkına TOKİ müjdesi verdi. İlçede TOKİ ikinci etap çalışmasının kısa zamanda başlayacağına işaret eden Başkan Yıldırım, yer tahsisinin de yapıldığını söyledi. Başkan Yıldırım girişimlerinin sonuç verdiğini ve TOKİ’nin 2+1 ve 3+1’lerden oluşan 350 yeni konut yapacağını müjdeledi.  
 
Keskin şantiye gibi 
İlçenin heryerinde bir çalışma başlatıldığını, bunu da başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve bölge milletvekillerinin desteğiyle yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Yıldırım, “Yıllardır kullanılan ilçemiz içme suyu şebekesi altyapı çalışmaları hızla ilerliyor. Buna paralel olarak ilçemize cazibeli içme suyu kazandırdık. Su kesintilerine maruz kalan ilçemizde bu sorununu da ortadan kaldırmak amacıyla 5 bin tonluk su deposu çalışmasını başlattık bitmek üzere. Belediyemiz tarafından yürütülen Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında sebze halinde bulunan manavların dükkanları değiştirildi. Baraka görünümlü eski dükkanlarımız ve manavlarımız Belediyemize ait modern dükkanlara taşınıyor. Boşalan dükkanlar yıkılacak, yerlerine yeşillendirme ve ağaçlandırma yapılacak” diye konuştu. 
 
Yeni öğretmen evi ve park çalışması 
Keskin’de daha nezih, daha ferah ve daha geniş mekanı olan bir öğretmenevi kazandırmak için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Yıldırım, önceliklerinden bir tanesinin de öğretmenevini kısa süre zarfında ilçeye kazandırmak olduğunu kaydetti. Başkan Yıldırım yeni öğretmen evi için yer tahsisini de gerçekleştirdiklerini vurguladı. İlçe turizminin canlanması adına sulu mağaranın bir avantaj olduğunu belirten Belediye Başkanı Yıldırım, Sulu Mağara alanında yeni bir park çalışması başlattıklarını söyledi. 3 bin m2 büyüklüğündeki alanda park çalışması başlattıklarına işaret eden Başkan Yıldırım, yeni parkın bölgeye yeni bir çehre kazandıracağını vurguladı. 
 
Daha gelişmiş keskini hep birlikte göreceğiz 
Allah’ın izniyle Keskin 2014’ten 2019 çok daha iyi olacak. Keskin’deki değişimi hep beraber göreceğiz. Keskin belki geçmişini yakalayamaz ama çok geri kalmış, mezbele görünen ilçe olmaktan çıkacak. 30 Mart öncesi personelin maaşını veremeyen, suyu akmayan, Keskin’e hizmet yapılmaz, yatırım yapılmaz diyen insanlar şuanda yok. Keskin artık bir cazibe merkezi, yerleşim yeri olacak, yatırımlarda gelecek. Bizim önceliklerimizden birisi olan doğalgaz gelirse OSB’miz biran önce dolmuş olacak. Vatandaşımız buradan gitmeyecek. Bunun için destek gördüğümüz başta Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Parti Sözcümüz Beşir Atalay, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal ve Kırıkkale Milletvekilimiz Ramazan Can’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar her zaman taleplerimizle ilgileniyorlar. Kendilerine keskin adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 
 
Sulu tarım gelişmeli 
İlçe merkezi dışında ilçe geneliyle de yakından ilgilendiklerini söyleyen Başkan Yıldırım “Özellikle sulu tarım, hayvancılık ve bağcılık konusunda Keskin’e sayın valimiz ve ilgili tarım müdürümüzden ricalarda bulunduk. Biliyorsunuz Hasandede’nin üzümü meşhur. Bu üzüm sadece Hasandede de değil bölge genelinde yetişebilen bir ürün. Arazilerimiz ve toprak yapımız bu üzüme karşı elverişli. Bunun teşvik edilmesi ve geliştirilmesi için çalışmalarımız var. Bilindiği gibi Kırıkkale’nin en fazla ekilebilir arazisi Keskin ilçemizde, ancak en az sulu tarım da bizim ilçemizde. Hayvancılığa ve sulu tarımın artırılması için taleplerimiz oldu. Kızılırmak’tan daha fazla nasıl yararlanabiliriz konusunda çalışmalar yapıyoruz. Sayın Bakanımız ve milletvekillerimizden taleplerde bulunuyoruz” ifadesini kullandı. 
 
KÜ’den fakülte talebi 
Daha önce Hindiciliğin kullandığı alanın Kırıkkale Üniversitesine tahsis edildiğini ve şuanda alanın boş olduğuna işaret eden Belediye Başkanı Yıldırım, bu alanda Kırıkkale Üniversitesinin bir fakültesinin değerlendirilebileceğini söyledi. Bu alan üzerinde Kırıkkale Üniversitesinin yapacağı yatırım ilçemizin gelişmesine olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Bu konuda sayın bakanımız, bölge milletvekillerimiz ve rektörümüzden destek rica ediyoruz” sözlerine yer verdi. İlçede birlik ve beraberliğin sağlandığını söyleyen Başkan Yıldırım, “Belediyemiz huzurlu, halkımız huzurlu, esnafımız huzurlu. Keskin Belediyesine mal veren hiçbir esnafımız kapıda beklemiyor. Personelimizin hiçbir alacağı yok. Daha yaşanabilir bir Keskin için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi. 


      EN SON EKLENEN 20 HABER
 • 103. YILDÖNÜMÜNDE SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ RAHMETLE ANIYORUZ - 07.01.2018
 • KIRIKKALE ORMAN VE SU İŞLERİ MÜDÜRÜ ZİYARETTE BULUNDULAR - 04.01.2018
 • BELEDİYE PERSONEL ELBİSELERİ DAĞITILDI - 28.12.2017
 • ÇİRKİN İDDİALAR - 26.12.2017
 • GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANIMIZ İLİMİZİ ZİYRET ETTİ - 21.12.2017
 • AK PARTİ KESKİN İLÇE KADIN KOLLARI 4. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ - 20.12.2017
 • RESTORASYON TÜM HIZILIYLA DEVAM EDİYOR - 19.12.2017
 • AK PARTİ KIRIKKALE 6. OLAĞAN KONGRESİNE KATILDIK - 17.12.2017
 • KUDÜS DAVAMIZ - 08.12.2017
 • HAYIRSEVER İŞADAMINDAN HEDİYE AYAKKABI - 07.12.2017
 • KÖY MUHTARLARIMIZ ZİYARETTE BULUNDULAR - 07.12.2017
 • İLÇE YÖNETİMİ İLE KAYNAŞMA YEMEĞİNDE BULUŞTUK - 05.12.2017
 • ZABITA AMİRLİĞİ HALK OTOBÜSLERİ DENETİMİNDE - 29.11.2017
 • İL JANDARMA KOMUTANIMIZ BELEDİYEMİZİ ZİYARETTE BULUNDULAR - 28.11.2017
 • ÇELEBİ BELEDİYE BAŞKANI'NIN KIZI DÜNYA EVİNE GİRDİ - 25.11.2017
 • İLÇEMİZDE 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI - 24.11.2017
 • VALİMİZİN BABASININ, KESKİN' İMİZE YAZDIĞI ŞİİR - 19.04.2017
 • KUTLU DOĞUM HAFTASI - 19.04.2017
 • TURİZM HAFTASI İLÇEMİZDE KUTLANDI - 19.04.2017
 • 126 KONUTLUK 2. ETAP TOKİ KURALARIMIZI YAPTIK - 13.04.2017
 • Haber arşivine gitmek için tıklayınız..
  Başkan'a Mesaj Yazın
  Bilgi Edinme
  T.C. No Sorgulama
  Vergi No Sorgulama
  Emniyet İhbar
  Jandarma İhbar
  Kayıp Şahıslar
  Araç Sorgulama
  Ehliyet Ceza Puanı
  Pasaport İşlemleri
  E-Dernek
  Sesli Kitap
  E-Devlet Kapısı
  İnsan Hakları
  Online TV
  Online Radyo
  Tiyatro Online
  Aktif Satranç
  Engelliler İçin
  Enerji Verimliliği
  Kırıkkale Maden Hrt.
  Afete Hazırlık
  Grip Bilgilendirme
  Dumansız Hava
  Kitap Dünyası
  Bugün Ne Pişirelim
  Dekorasyon
  Bilinçli Tüketici
  Kişisel Başarı
  Kültür Çocuk
  Bilim Çocuk
  Atlı Karıncam
  Afete Hazırlık
  Çocukça
  Altın Çocuk
  Online : 1
  Bugün : 291
  Bu Hafta : 826
  Bu Ay : 3527
  Toplam : 415006
   Anasayfa  |  Keskin Belediyesi  |  Resmi Kurumlar  |  Haberler  |  Duyurular  |  İhaleler  |  Projeler  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
   Copyright © 2014 T.C. KESKİN BELEDİYESİ. Her Hakkı Saklıdır. Yazılım & Tasarım: İNDEKS BİLİŞİM
   Bu site en iyi 1280 x 1024 px çözünürlükte izlenir.