İlçemizdeki Resmi Kurumlar
  KREDİ VE YURTLAR KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüze bağlı erkek bloğu 1998 yılında Keskin Meslek Yüksekokulu’nun Kampüs alanı içinde 162 kapasite ile hizmete açılmıştır. Kız bloğu ise Belediye’ye ait şehir merkezindeki bir binayı 1999 yılında kiralanarak yurda dönüştürülmüş olup 200 kapasiteli ile hizmet vermekteyken TOKİ tarafından yaptırılarak kurumumuza devri gerçekleştirilen 340 kapasiteli Kız Blokları’nın 19 Mart 2014 günü resmi açılışı yapılmıştır. 24 Mart 2014 günü kız öğrencilerin bu binaya nakli gerçekleştirilmiştir.


Erkek Bloğu iki katlı; her oda 6 kişilik olup 27 oda bulunmaktadır. Her katta 5 banyo ve tuvalet mevcut ve ortak kullanılmaktadır. Her odada mini buzdolabı vardır. Öğrencilerin; ibadetlerini yapacakları mescit, kıyafetlerini temizlemek için çamaşır yıkama ve kurutma makineleri bulunmaktadır. Binanın ısıtılmasında Kalyak yakıtı kullanılmaktadır. Yemekhane ve sosyal tesisi bulunmaktadır. Yurt ücreti normal standarttadır. Yapılan testler sonucunda bina depreme dayanıklı olmadığı tespit edilmiş güçlendirme kararı alınmıştır.

2 adet yeni açılan dört katlı Kız Bloklarında toplam 118 oda vardır. 14 oda 2 kişilik,104 oda ise 3 kişiliktir. Her odada banyo, tuvalet, çalışma masası, kitaplık, ahşap soyunma dolapları mevcuttur. Öğrencilerin her blokta ibadetlerini yapmak için mescit, kıyafetlerini temizlemek için çamaşır yıkama ve kurutma makineleri ve engelli odaları bulunmaktadır. Yemekhane ve sosyal tesisleri vardır. Binanın ısıtılmasında Kalyak yakıtı kullanılmaktadır. Yurt Müdürlüğümüz bu binada hizmet vermektedir.

KADRO VE PERSONEL DURUMU

 

Kadrolu

Bay

Kadrolu

Bayan

Şirket Elemanı

Bay

Şirket Elemanı

Bayan

Toplam

Müdür

1

 

 

 

1

Müdür Yardımcısı

1

0

 

 

1

Yönetim Memuru

6

5

 

 

11

Güvenlik Görevlisi

7

 

3

 

10

Şoför

2

 

 

 

2

Teknisyen Yrd.

1

 

 

 

1

Hizmetli

1

 

5

9

15

Kaloriferci

 

 

8

 

8

Çamaşırcı

 

 

1

1

2

GENEL TOPLAM

19

5

17

10

51


Müdürlüğümüz hizmetinde kullanılmak üzere 1999 model kartal marka araç bulunmaktadır.MEVCUT ÖĞRENCİ DURUMU

 

Kapasite

Kayıtlı Öğrenci

Boş Yatak

Kız

340

331

9 ( Kontenjan )

Erkek

162

 146

16

TOPLAM

502

 477

25

 

SOSYAL KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER

Erkek öğrenciler basketbol, voleybol, futbol gibi sportif faaliyetlerini Keskin Meslek Yüksek Okulu bahçesinde bulunan sahalardan faydalanarak gerçekleştirmektedirler.

Kız öğrenciler ise aynı sahalardan faydalanmakla birlikte yeni açılan yurdumuzun bahçesinde bulunan mini futbol, basketbol, voleybol sahasını kullanmaktadırlar.

Müdürlüğümüzde Orman Haftası sebebiyle Erkek Bloğunun bahçesine yaklaşık 500 adet çam ağacı dikilmiştir. Yurtta barınan öğrencilere yönelik Bahar şenliği düzenlenmiştir. Eğitim faaliyeti olarak Kuran’ı Kerim eğitimi Keskin Müftülüğünce verilmektedir. Eğitim-öğretim yılı içerisinde Liderlik semineri adı altında; Farkındalık Konferansı, Anlamlı Yaşam Bilinci ve Mutluluk Sanatı Semineri, Kariyer Sohbeti eğitim seminerleri verilmiştir.

Öğrencilerin bu etkinliklere katılımını arttırmak için sertifika ve seminer sonrası kokteyller verilmesi yararlı olduğu görülmüştür. Öğrencilerin genel beklentileri; yakın şehirlere günü birlik geziler düzenlenmesi, her yıl bahar şenliklerinin yapılmasını talep etmektedirler.

ADRES
Kırşehir Yolu Üstü, MYO kampusü, KESKİN / KIRIKKALE

TELEFON NUMARALARI
0 318 515 52 20
0 318 515 52 21

FAKS
0 318 515 52 24
Başkan'a Mesaj Yazın
Bilgi Edinme
T.C. No Sorgulama
Vergi No Sorgulama
Emniyet İhbar
Jandarma İhbar
Kayıp Şahıslar
Araç Sorgulama
Ehliyet Ceza Puanı
Pasaport İşlemleri
E-Dernek
Sesli Kitap
E-Devlet Kapısı
İnsan Hakları
Online TV
Online Radyo
Tiyatro Online
Aktif Satranç
Engelliler İçin
Enerji Verimliliği
Kırıkkale Maden Hrt.
Afete Hazırlık
Grip Bilgilendirme
Dumansız Hava
Kitap Dünyası
Bugün Ne Pişirelim
Dekorasyon
Bilinçli Tüketici
Kişisel Başarı
Kültür Çocuk
Bilim Çocuk
Atlı Karıncam
Afete Hazırlık
Çocukça
Altın Çocuk
Online : 3
Bugün : 424
Bu Hafta : 908
Bu Ay : 5695
Toplam : 407933
 Anasayfa  |  Keskin Belediyesi  |  Resmi Kurumlar  |  Haberler  |  Duyurular  |  İhaleler  |  Projeler  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
 Copyright © 2014 T.C. KESKİN BELEDİYESİ. Her Hakkı Saklıdır. Yazılım & Tasarım: İNDEKS BİLİŞİM
 Bu site en iyi 1280 x 1024 px çözünürlükte izlenir.